|
| 30797. | Odnośnie wpisu numer: 30794 Droga "iławianko 53", czegoś tutaj nie rozumiem.
A priori już Pani wybrała, kierując się wyłącznie publicystyką i dokonaniami z przeszłości Pana Adama Żylińskiego, kiedy de facto do kampanii wyborczej mamy jeszcze kilka dobrych tygodni samego przyczółka. Rozumiem, że uprzedzając wszystkie, fakty decyzja już zapadła i woli Pani kandydata, który rozpoczął swoją "kampanię" wcześniej, tak? W tym leży wina? Nie wiem jakie to ma znaczenie, skoro wybrała Pani jakość polityki, w porównaniu o obecne władze, nie konfrontując tego z nami. Jesteśmy kołem o kilkutygodniowym stażu, które jest na etapie sporządzania list kandydatów oraz formułowania podstawowych założeń programowych, nie opiewających na obietnicach o eldorado. Frekwencje na spotkaniach napawają optymizmem, a przekrój wiekowy utwierdzi wyborców, że Nowa Prawica to nie nieopierzona łobuzerka.
Mój etos i częściowe niezadowolenie z podejmowanych przez władzę decyzji, opisuję od ponad 2 lat na łamach Kuriera. Na szczęście posiadam jeszcze inne zainteresowania, niż te związane z polityką i moje teksty od początku nie traktowały wyłącznie o ruchach, jakie powinna wykonać Iława na przestrzeni kilku następnych lat - dla mnie to nienaturalne robić coś tylko pod dyktando elektoratu. Do decyzji o kandydowaniu do Rady Miasta dorastałem do ostatniego momentu, tak samo, jak inni członkowie koła oraz nasz kandydat na burmistrza. Jednak wcale nie poczuwam się, żebym w kontekście nadchodzących wyborów miał wielkie zaległości względem innych kandydatur, co ewidentnie można wywnioskować z Pani wypowiedzi. Nie wybił jeszcze 1. września, a proszę uwierzyć na słowo, że o KNP, będzie można jeszcze nie raz do czasu kampanii wyborczej usłyszeć.
Zatem odpowiedzi na Pani pytania niebawem - nie jesteśmy na pewno kolejnym Carrefourem iławskiej polityki. Zdrowie gospodarcze nie polega wyłącznie na dawaniu, ale na ograniczonym braniu i rozsądnym rozporządzaniu, które z początku może być nieatrakcyjne w tej formie demokracji.
Przepychanki to nie to samo, co podżegająca dyplomacja? W nas jest prawda i autentyczność, bo wychodzimy z tym, co mamy, a nie z tym, co nam kazano obiecać. Jeśli wiem, że posiadamy najstarszą radę miasta w województwie i prawdopodobnie jedną ze starszych w Polsce, o czym mówiły nawet ogólnopolskie media, to zwyczajnie na łamach forum publicznego, dzielę się tym - tak na dobry początek. A to, że radni, to często wspaniali ludzie, mądrzy ojcowie i przykładni mężowie, to druga para kaloszy. |
|
| | Karol Chołaszczyński |
| | Iława, Poniedziałek 25-08-2014 |
|
| 30789. | Odnośnie wpisu numer: 30783 Ludzie! Rozliczcie tych s... na wyborach.
Nie głosujcie na nazwiska, tylko na to, jaki kto ma plan i co do tej pory zrobił dla zwykłych ludzi.
Sitwa ze starostwa nie szanuje własnych mieszkańców. Wstyd mi za nich. Zdejmijcie klapki z oczu i osądźcie ich swoim głosem wyborczym. |
|
| | iławiak |
| | sitwa, Niedziela 24-08-2014 |
|
| 30790. | [...] Nasze tereny pustynnieją. Poziom wód w ostatnim 50-leciu opadł dramatycznie, choć mamy zjawisko nagłych opadów na południu kraju i zalań dużych terenów, to jednak wysychają kanały, rowy i małe rzeczki.
Proszę udać się w Iławie na Obwodnicę Północną (za zajazdem Żuława) nad kanał wodny Iława-Kamień (rzeka „Tynwałd”) i tam pod mostem drogowym obwodnicy obejrzeć skutki dwuletniej tylko suszy. Kanał jest suchy, rzeka pod mostem kolejowym - ledwo 20 cm poziom wody.
Inne przyczyny: zły kierunek irygacji i melioracji pół. Był czas w którym poprzez złą meliorację osuszono pola i zalewiska ponad miarę. Dobra melioracja to właściwa irygacja, czyli nawadnianie pól i zarośli tam, gdzie należy robić, przez co poziom wód gruntowych jest wysoki, przez co utrzymywana jest duża zieleń, będąca nośnikiem wilgoci na polach.
Proszę o oszczędną w mieście politykę zużycia wody! |
|
| | meteorolog |
| | Iława, Niedziela 24-08-2014 |
|
| 30791. | Odnośnie wpisu numer: 30786 W Gałdowie to samo się dzieje.
Pod miejscowym sklepem samochody, ciągniki oraz cała chmara facetów piwem "trąbi hejnał". Jak odtrąbią to każdy wsiada w swój pojazd i jedzie sobie jakby przed chwilą wodę mineralną wypił. |
|
| | xyz |
| | Gałdowo, Niedziela 24-08-2014 |
|
| 30792. | Przeczytałem artykuł pt. "Władzo! Czemu wpuszczasz markety?".
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Wladzo-Czemu-wpuszczasz-markety/4172
Niestety moje zdanie o związkach zawodowych jest więcej niż złe. Niech związki zajmą się podnoszeniem poziomu życia pracowników, nie dbaniem o los "biednych" lokalnych pracodawców.
To nie markety są winne całej sytuacji, tylko ci, którzy ciężko tyrającym ludziom płacą grosze i wmawiają im, iż na ich miejsce czekają tysiące innych osób.
Chyba ktoś zapomniał, że mamy wolny rynek i konkurencję. Jeśli chcecie żeby było więcej klientów, to walczcie o nich. Niby dlaczego ja mam dotować sklepy, gdzie ceny bywają wyższe?
Jak pokażecie, że warto kupować u Was, to klienci sami będą przychodzili i nie trzeba będzie narzekać. |
|
| | bos |
| | world, Niedziela 24-08-2014 |
|
| 30788. | Odnośnie wpisu numer: 30784 Oto największy i najdroższy przekręt na świecie, wykonany w Polsce za rządów PO - narodowy stadion (lub raczej hala) w Warszawie za ponad
2 miliardy zbudowany.
Słyszę, że wynik biegu na dystansie 100m rekordzisty Useina Bolta będzie zaliczony jako wynik uzyskany na hali. Tak więc Narodowy to największa na świecie hala czy stadion?
Skoro więc ten wynik U. Bolta potraktowany jest przez światową komisję lekkoatletyczną jako halowy rekord świata na 100 m, to również wynik w młocie Fajdka powinien być uznany jako rekord polski nie na otwartym stadionie, lecz na hali. |
|
| | sędzia |
| | Iława, Sobota 23-08-2014 |
|
| 30784. | Odnośnie wpisu numer: 30782 Czy możesz coś więcej napisać na temat tych przekrętów? |
|
| | Gabryś |
| | Iława, Piątek 22-08-2014 |
|
| 30786. | Droga redakcjo Kuriera!
Zwracamy się do was z problemem notorycznego picia alkoholu pod sklepem we wsi Emilianowo (gm. Susz). Sklep sprzedaje alkohol osobom nietrzeźwym oraz osobom nieletnim.
Często nie można przejść do sklepu, ponieważ pijani klienci zaczepiają przechodniów. Alkohol jest sprzedawany na kredyt, na czym cierpią całe rodziny. Klienci sklepu w stanie nietrzeźwym kierują pojazdami, ledwo stojąc na nogach. Strach wypuszczać dzieci na ulicę jak również samemu strach chodzić, bo we wsi Emilianowo pijani kierowcy jak i rolnicy kierujący ciągnikami to już rutyna.
A co na to nasza kochana policja?! Wielokrotnie przejeżdżają obok sklepu i w ogóle nie zwracają uwagi co się pod nim dzieje. Nie pamiętamy żeby kiedykolwiek we wsi policja sprawdzała stan trzeźwości kierowców. Czy musi dojść do tragedii żeby ktoś zareagował?
Bardzo prosimy Kurierów o interwencję w tej sprawie. |
|
| | mieszkańcy |
| | Emilianowo gmina Susz, Piątek 22-08-2014 |
|
| 30777. | Odnośnie wpisu numer: 30776 Bo w świetle prawa wpłata na konto jakiejś partii nie jest nielegalna. Skoro coś jest nielegalne, to kary nie będzie i nie doszukuj się tutaj spisków.
Sprawa nie została umorzona, bo jest mocno polityczna i przeciw umorzeniu lobbuje pewien poseł z Olsztyna. Dopóki Bożena C. była na swoim stanowisku posełek dzwonił gdzie się da.
Czy jeśli postępowanie zostanie umorzone, to przeprosicie ją? Czy będziecie szukać podstępu i spisku? Taki donos może zniszczyć życie każdemu z nas.
Dlaczego prokuratura w Białymstoku nie kwapi się z zakończeniem śledztwa? Przecież przedsiębiorcy i pracownicy zostali przesłuchani. Skoro takie wielkie przekręty szły w Agencji, to nie trudno złapać łapownika.
Cały ten donos to walka o władzę i kasę. Pani która sama znana jest z "pomocy" przedsiębiorcom i dalej pracująca w agencji napisała liścik rozpoczynający się od słów "Uprzejmie donoszę...", zaczęła zazdrościć jednemu z oskarżonych i chyba sama nie wiedziała jak to się wszystko zakończy. Niedługo zaczyna się kolejne rozdanie środków z UE, a ta paniusia już zaciera ręce.
Wspomnicie moje słowa, że sprawa zakończy się umorzeniem Bożeny C. Pracownicy kombinowali i wciągnęli ją mimo jej woli w swoją wojenkę. |
|
| | Gabryś |
| | Iława, Czwartek 21-08-2014 |
|
| 30778. | Co robić w wakacje w małej miejscowości, w której nawet przejeżdżający autobus PKS jest rzadkością? Z pewnością nie nudzić się.
Młodzież z terenu gminy Zalewo w wieku 16-17 lat, pod kierunkiem zawodowych artystów muzyków, animatorów kultury, kabareciarzy z kabaretu „Dworski”, przygotowuje spektakl artystyczny pod tytułem „Mały teatr wielkich aktorów”.
Spektakl łączy w sobie pokaz wszystkich umiejętności, których młodzież uczy się podczas 4-dniowych warsztatów. Zatem na piątkowym spektaklu zobaczymy kabaret, pantomimę, fire show, szczudlarstwo, ogromne bańki mydlane, a także występy wokalno-instrumentalne w oryginalnej oprawie scenicznej stworzonej przez młodych aktorów i ich trenerów.
Na spektakl zapraszamy mieszkańców Zalewa i okolic oraz turystów.
Piątek 22 sierpnia od godz. 20:00 w amfiteatrze nad jeziorem w Zalewie. |
| |
Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288
|